Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ruskí propagandisti vypustili správu o stiahnutí ruských vojsk na výhodnejšie pozície, ministerstvo obrany hovorí o provokácii

Dôvod, prečo bolo ruské ministerstvo obrany rozhorčené z týchto správ, nebol známy.

13.11.2023 (SITA.sk) – Ruskí propagandisti v pondelok uviedli, že ruské velenie sa rozhodlo preskupiť svoje jednotky pri rieke Dnipro a presunúť ich na „výhodnejšie“ pozície.

Ako upozorňuje web Ukrajinská pravda, po nejakom čase tieto novinky ruskí propagandisti stiahli, zatiaľ čo ruské ministerstvo obrany to označilo za „provokáciu“.

Provokácia

„Velenie skupiny vojsk Dnipro rozhodlo o premiestnení síl do výhodnejších pozícií,“ informovalo ministerstvo obrany vo vyhlásení, ktorého znenie stále možno nájsť v internetových prehliadačoch.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ruský rezort obrany dodal, že skupina vojsk sa bude nachádzať východne od rieky Dnipro. Ministerstvo zároveň uviedlo, že po preskupení budú uvoľnené sily, ktoré sú využívané na útoky v iných smeroch.

Následne propagandisti informovali o stiahnutí tohto oznámenia a ruské ministerstvo obrany uviedlo, že „odoslanie falošnej správy o ‚preskupení‘ jednotiek v regióne Dnipro, údajne v mene tlačového strediska ruského ministerstva obrany, je provokáciou“.

Rozmiestnené obrnené vozidlá

Dôvod, prečo bolo ruské ministerstvo obrany rozhorčené z týchto správ, nebol známy. V minulosti však zdôvodnenia ako presun na „výhodnejšie“ pozície či v rámci „gest dobrej vôle“ znamenal masívny ústup ruských vojsk z predtým okupovaných oblastí.

Minulý rok takto ruskí okupanti odišli z Charkovskej, Kyjevskej či Čerhihivskej oblasti alebo zo západného brehu rieky Dnipro v Chersonskej oblasti.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – november 2023 (fotografie)

Inštitút pre štúdium vojny (ISW) predtým na základe analyzovaných ruských informácií uviedol, že ukrajinské obranné sily rozmiestnili v Chersonskej oblasti na východnom brehu rieky Dnipro obmedzený počet obrnených vozidiel.

Vo svojej poslednej správe analytici poznamenali, že ukrajinské jednotky na východnom brehu rieky Dnipro dosiahli určitý pokrok.

Viac k témam: falošná správa, ruské ministerstvo obrany, rusko-ukrajinský konflikt, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk – Ruskí propagandisti vypustili správu o stiahnutí ruských vojsk na výhodnejšie pozície, ministerstvo obrany hovorí o provokácii © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií