Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ruskí vojaci od decembra pravdepodobne popravili najmenej 15 ukrajinských vojakov

Uviedla medzinárodná ľudskoprávna organizácia Human Rights Watch (HRW).

2.5.2024 (SITA.sk) – Ruskí vojaci od decembra pravdepodobne popravili najmenej 15 ukrajinských vojakov, ktorí sa pokúšali vzdať, uviedla medzinárodná ľudskoprávna organizácia Human Rights Watch (HRW).

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Organizácia v správe, ktorú zverejnila vo štvrtok, dodala, že ďalších šesť ukrajinských vojakov Rusi popravili, keď sa chystali vzdať alebo sa už vzdali. Aktivisti za ľudské práva zdôraznili, že tieto prípady by sa mali vyšetrovať ako vojnové zločiny. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

Oddelenie ukrajinskej generálnej prokuratúry pre boj so zločinmi spáchanými počas ozbrojených konfliktov nedávno oznámilo, že vyšetruje 27 prípadov, v ktorých Rusi zabili ukrajinských vojnových zajatcov. Je medzi nimi aj prípad zabitia 54 vojakov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v apríli 2024 (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Vojnové zločiny, vojnoví zajatci
Zdroj: SITA.sk – Ruskí vojaci od decembra pravdepodobne popravili najmenej 15 ukrajinských vojakov © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií