Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ruskí vyšetrovatelia predvolali deti ako svedkov proti ich matke, čelí obvineniam z diskreditácie armády

Diskreditácia ruskej armády je trestný čin na základe zákona, ktorý Moskva prijala po tom, ako vo februári 2022 začala svoju inváziu na Ukrajinu.

29.7.2023 (SITA.sk) – Ruské úrady si predvolali deväťročné dievča a jej o rok staršieho brata ako svedkov v prípade voči ich matke, ktorá je obvinená z opakovanej diskreditácie ruskej armády.

Zdieľala protivojnové príspevky

Lidia Prudovská s deťmi boli v piatok vypovedať u vyšetrovateľov v Archangeľskej oblasti, informuje tlačová agentúra AP s odvolaním sa na ruské médium Sota.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Prudovská už skôr čelila podobným administratívnym obvineniam po zdieľaní protivojnových príspevkov na ruskej sociálnej sieti VKontakte v septembri 2022.

Podobných prípadov je viacero

V apríli ruské úrady požiadali o obmedzenie rodičovských práv slobodného otca odsúdeného za diskreditáciu armády na základe protivojnovej kresby, ktorú urobila jeho dcéra v škole.

Päťdesiatštyriročného Alexeja Moskaľova odsúdili na dva roky väzenia za obsah na sociálnych médiách kritický voči vojne na Ukrajine a jeho dcéru Mašu poslali do detského domova. Trinásťročné dievča sa neskôr presťahovalo k matke.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Diskreditácia ruskej armády je trestný čin na základe zákona, ktorý Moskva prijala po tom, ako vo februári 2022 začala svoju inváziu na Ukrajinu. Zákon je pravidelne používaný proti kritikom Kremľa.

Viac k témam: Diskreditácia, rusko-ukrajinský konflikt, Súdy
Zdroj: SITA.sk – Ruskí vyšetrovatelia predvolali deti ako svedkov proti ich matke, čelí obvineniam z diskreditácie armády © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií