fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusko a Bielorusko začali spoločné vojenské cvičenia. Ukrajina má obavy, že ďalšia ofenzíva príde z územia ich „susedov“

Manévre vzdušných síl oboch krajín sa budú konať od pondelka do 1. februára.

Máte tip? napíšte nám mailom

16.1.2023 (Webnoviny.sk) – Rusko a Bielorusko začali spoločné cvičenia vzdušných síl. Manévre sa budú konať od pondelka do 1. februára za použitia všetkých vojenských letísk v Bielorusku. Informuje o tom spravodajský portál Sky News.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ukrajina posilňuje obranu v pohraničí s Bieloruskom, pretože má obavy, že by Rusko mohlo spustiť novú ofenzívu z jeho územia, tak ako keď začalo svoju inváziu. Kyjev tiež upozornil, že Rusko tlačí na Bielorusko, aby sa priamo zapojilo do vojny a poslalo do nej vojakov.

Prvý námestník štátneho tajomníka Bieloruskej bezpečnostnej rady Pavel Muravejko povedal, že situácia na južnej bielorusko-ukrajinskej hranici „nie je veľmi pokojná“ a Ukrajina provokuje Bielorusko, na čo je Minsk pripravený.

Bielorusko tvrdí, že cvičenia sú obranné a nevstúpi do vojny na Ukrajine. Neoficiálne kanály na platforme Telegram, ktoré monitorujú ozbrojené sily, však od začiatku roka informovali o sérii príchodov stíhačiek, vrtuľníkov a vojenských dopravných lietadiel do Bieloruska.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Od začiatku vojny na Ukrajine Bielorusko uskutočnilo niekoľko vojenských cvičení, či už samo alebo s Ruskom, a tvrdí, že do krajiny prichádzajú len „jednotky“ ruských vzdušných síl.

Prečítajte si tiež:
Zomrel Konštantín II., posledný grécky kráľ a bratranec Karola III. musel väčšinu života prežiť v exile

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia, Vojenské cvičenia
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusko a Bielorusko začali spoločné vojenské cvičenia. Ukrajina má obavy, že ďalšia ofenzíva príde z územia ich „susedov“ © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií