fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusko bude mať ťažkosti s protiofenzívou Ukrajiny, tvrdia analytici amerického ISW

Analytici taktiež prognózujú, že Ukrajina bude schopná viesť koordinovanú viacbrigádovú mechanizovanú ofenzívu s plným využitím deviatich brigád.

Máte tip? napíšte nám mailom

24.4.2023 (SITA.sk) – Všetky ruské výsadkové jednotky sú už zapojené do útočných alebo obranných operácií na Ukrajine a Rusko by na spustenie akejkoľvek ofenzívy muselo nasadiť značné zálohy.

Vyčerpané a dezorganizované

V najnovšej aktualizácii to naznačujú analytici z amerického Inštitútu pre štúdium vojny (ISW). Tí dodávajú, že ruské jednotky sú navyše vyčerpané a dezorganizované.

Podľa ISW práve vyčerpanosť, dezorganizácia a roztrieštenosť budú pravdepodobne predstavovať významné prekážky pre vyhliadky Ruska na obranu kritických sektorov frontovej línie v prípade plánovanej a avizovanej ukrajinskej protiofenzívy. Ruské jednotky na Ukrajine údajne operujú v decentralizovaných a do značnej miery degradovaných formáciách.

Mechanizovanú ofenzívu

Analytici taktiež prognózujú, že Ukrajina bude schopná viesť koordinovanú viacbrigádovú mechanizovanú ofenzívu s plným využitím deviatich brigád.

Ak sa však predpoklady ISW ukážu ako nesprávne, potom budú nesprávne aj niektoré jeho hodnotenia a pozorovania a vyhliadky Rusov na udržanie ich pozícií budú lepšie, ako sa uvádza v správe ISW.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk – Rusko bude mať ťažkosti s protiofenzívou Ukrajiny, tvrdia analytici amerického ISW © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Berlínska polícia začala vyšetrovať palestínskeho lídra, na stretnutí so Scholzom obvinil Izrael zo spáchania holokaustu
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií