Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusko formálne odstúpilo od Zmluvy o konvenčných ozbrojených silách v Európe

Zmluva o konvenčných ozbrojených silách v Európe stanovila limity pre rozmiestnenie vojenského vybavenia v Európe.

7.11.2023 (SITA.sk) – Rusko formálne odstúpilo od Zmluvy o konvenčných ozbrojených silách v Európe (CFE). Je to však len symbolický krok, keďže Moskva pozastavila svoju účasť už v roku 2007 a zastavila aktívnu účasť o osem rokov neskôr.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

V máji ruský vodca Vladimir Putin podpísal výnos o vypovedaní zmluvy, čo si vyslúžilo kritiku zo strany NATO. Informuje o tom spravodajský portál Sky News.

Zmluva o konvenčných ozbrojených silách v Európe z roku 1990 stanovila limity pre rozmiestnenie vojenského vybavenia v Európe s cieľom deeskalovať potenciálne konflikty medzi Východom a Západom.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – november 2023 (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Ruský vodca, vojenské vybavenie, vojna na Ukrajine, Zahraničie, zbrojenie, Zmluva o konvenčných ozbrojených silách
Zdroj: SITA.sk – Rusko formálne odstúpilo od Zmluvy o konvenčných ozbrojených silách v Európe © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií