Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusko je pripravené na rozhovory o povojnovom usporiadaní na Ukrajine, tvrdí minister obrany Šojgu

Rusko je tiež pripravené na rozhovory o ďalšom „spolužití“ so Západom.

30.10.2023 (SITA.sk) – Rusko je „pripravené na rozhovory“ o povojnovom usporiadaní na Ukrajine. Ako referuje web news.sky.com, v pondelok to na vojenskom fóre v čínskom Pekingu vyhlásil ruský minister obrany Sergej Šojgu.

Vo svojom prejave na fóre Siang-šan, najväčšom každoročnom čínskom podujatí vojenskej diplomacie, Šojgu dodal, že Rusko je tiež pripravené na rozhovory o ďalšom „spolužití“ so Západom. Varoval však, že Západ sa snaží potenciálne rozšíriť konflikt v ázijsko-tichomorskom regióne.

„V prípade, že budú vytvorené potrebné podmienky, zostávame pripravení na reálne politické diskusie – tak o postkonfliktnom riešení ukrajinskej krízy, ako aj o ďalšom spolunažívaní so Západom ako celkom,“ povedal Šojgu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v októbri 2023 (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Ruský minister obrany
Zdroj: SITA.sk – Rusko je pripravené na rozhovory o povojnovom usporiadaní na Ukrajine, tvrdí minister obrany Šojgu © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií