fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusko má pre vojnu nedostatok vojenských cvičiteľov, s výcvikom tisícov záložníkov im pomáha Bielorusko

Britské ministerstvo obrany tvrdí, že výcvik Rusov Bielorusmi je znakom prepätia v rámci ruského vojenského systému.

Máte tip? napíšte nám mailom

22.12.2022 (Webnoviny.sk) – Bieloruská armáda pravdepodobne „prevzala významnú, ale diskrétnejšiu úlohu pri výcviku tisícov“ ruských záložníkov.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Vo svojej štvrtkovej správe o vojne na Ukrajine to uvádza britské ministerstvo obrany s tým, že by to mohlo byť „pokusom čiastočne napraviť nedostatok ruských vojenských cvičiteľov”, pričom mnohí sú už nasadení na Ukrajine alebo zahynuli v boji.

Krajiny majú dlhú históriu vojenskej spolupráce, výcvik mobilizovaného ruského personálu Bielorusmi však podľa Londýna „predstavuje obrat úloh“.

„Bieloruské sily sú Ruskom tradične považované za menejcenné ako ruské sily a ich zamestnanie ako cvičiteľov je znakom prepätia v rámci ruského vojenského systému,“ cituje ministerstvo spravodajský portál Sky News.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Sky News, Výcvik ozbrojenej skupiny
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusko má pre vojnu nedostatok vojenských cvičiteľov, s výcvikom tisícov záložníkov im pomáha Bielorusko © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií