Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusko má problémy pri výrobe rakiet dlhého doletu Ch-101, podľa Britov môžu za to čiastočne sankcie

Ch-101 je jednou z „najlepších ruských rakiet“, ktorá dokáže preletieť približne 4-tisíc kilometrov.

9.4.2024 (SITA.sk) – Rusko podľa britského ministerstva obrany pravdepodobne má problémy pri výrobe rakiet dlhého doletu Ch-101, čiastočne v dôsledku uvalených sankcií. Informuje o tom spravodajský web Kyiv Independent.

Britská vojenská spravodajská služba vychádza z fotografií z otvorených zdrojov zo záveru marca, ktoré ukazujú trosky rakety spadnutej na pole v ruskej Saratovskej oblasti. Najprv boli fragmenty považované za zvyšky ukrajinského dronu.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Bližšie preskúmanie však naznačilo, že pravdepodobne ide o časti rakety Ch-101, uviedol britský rezort obrany. Porucha rakety by mohla byť znakom toho, že Rusko má problémy s výrobou Ch-101, ktoré pravdepodobne prehĺbili sankcie, konštatoval britský rezort obrany.

Ch-101 je jednou z „najlepších ruských rakiet“, ktorá dokáže preletieť približne 4-tisíc kilometrov, dodáva britské vojenské spravodajstvo.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v apríli 2024 (fotografie)

Viac k témam: Britské ministerstvo obrany, rakety dlhé, ruské rakety, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Rusko má problémy pri výrobe rakiet dlhého doletu Ch-101, podľa Britov môžu za to čiastočne sankcie © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií