fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusko má ťažkosti odolávať hrozbám zo vzduchu, poukazuje britské ministerstvo obrany

Letecká základňa v meste Engels, jedna z hlavných operačných základní ruskej flotily strategických bombardérov, bola terčom útoku už druhý raz za tri týždne.

Máte tip? napíšte nám mailom

29.12.2022 (Webnoviny.sk) – Rusko má podľa britského rezortu obrany jasné „ťažkosti pri odolávaní hrozbám zo vzduchu hlboko“ na území krajiny.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

V správe o vývoji vojny na Ukrajine ministerstvo obrany Spojeného kráľovstva v tejto súvislosti poukázalo na to, že ruská letecká základňa v meste Engels bola 26. decembra terčom útoku už druhý raz za tri týždne. Ide pritom o jednu z hlavných operačných základní ruskej flotily strategických bombardérov. Informuje o tom portál news.sky.com.

Britské ministerstvo obrany dodalo, že Rusko čelí problému „mimoriadneho dopytu“ po moderných systémoch protivzdušnej obrany stredného dosahu. „Okrem poskytovania ochrany strategickým mestám ako je Engels, sú tieto systémy v súčasnosti vo veľkom počte požadované na ochranu poľných veliteľských stanovíšť neďaleko frontovej línie na Ukrajine,“ dodalo ministerstvo.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Protivzdušná obrana, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusko má ťažkosti odolávať hrozbám zo vzduchu, poukazuje britské ministerstvo obrany © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Získanie mesta Lyman ukrajinskými silami je povzbudzujúcim úspechom, hovorí americký minister obrany Austin
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií