fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusko má v úmysle ísť ďalej, riziko útoku na Moldavsko je veľmi vysoké, vyhlásil šéf tamojšej rozviedky

„Otázka neznie, či Rusko podnikne nový postup smerom k územiu Moldavska, ale kedy tak spraví. Z informácií, ktoré máme, má Ruská federácia v úmysle ísť ďalej,“ povedal Alexandru Musteata.

Máte tip? napíšte nám mailom

20.12.2022 (Webnoviny.sk) – Šéf moldavskej spravodajskej služby Alexandru Musteata vyhlásil, že pretrváva „veľmi vysoké“ riziko novej ruskej ofenzívy smerom na východ krajiny vrátane Podnesterska kontrolovaného Rusmi. V rozhovore pre TVR Moldova povedal, že Rusko sa naďalej snaží zabezpečiť si pozemný koridor cez Ukrajinu do Podnesterska, kde sa nachádza 1500 ruských vojakov a veľké zásoby zbraní zo sovietskych čias.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Otázka neznie, či Rusko podnikne nový postup smerom k územiu Moldavska, ale kedy tak spraví. Z informácií, ktoré máme, má Ruská federácia v úmysle ísť ďalej,“ povedal Musteata.

Dodal, že moldavská spravodajská služba sa domnieva, že Moskva zvažuje niekoľko scenárov, ako sa dostať do Moldavska – s možným spustením ofenzívy buď v januári až februári, alebo v marci až apríli.

Minulý týždeň hlavný veliteľ ukrajinských ozbrojených síl Valerij Zalužnyj povedal, že Rusko sa pripravuje na nový útok na Ukrajinu „už v januári, ale pravdepodobnejšie na jar“, pričom sa podľa neho bude snažiť zatlačiť ukrajinské sily a potenciálne sa po druhý raz pokúsi dobyť Kyjev.

Prečítajte si tiež:
Českí hasiči od rána bojujú s rozsiahlym lesným požiarom v národnom parku, situáciu komplikuje sucho a kôrovcová kalamita

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, ruský útok
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusko má v úmysle ísť ďalej, riziko útoku na Moldavsko je veľmi vysoké, vyhlásil šéf tamojšej rozviedky © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií