fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusko môže zaútočiť na Ukrajinu aj z Bieloruska, najpravdepodobnejší termín je koniec roka

Ruskí nacionalistickí vojenskí blogeri naďalej kritizujú ideu útoku ruských síl na Ukrajinu z Bieloruska.

Máte tip? napíšte nám mailom

20.1.2023 (Webnoviny.sk) – Ruský útok na Ukrajinu z Bieloruska je skôr pravdepodobnejší koncom roka 2023. Americký Inštitút pre štúdium vojny (ISW) uvádza, že stretnutia vysokopostavených predstaviteľov Kremľa s vedením Bieloruska na vysokej úrovni by mohli vytvoriť podmienky pre útok z Bieloruska, aj keď nie nevyhnutne a nie v najbližších týždňoch. Informuje o tom portál Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

ISW tiež vo svojej štvrtkovej správe informuje o tom, že ruskí nacionalistickí vojenskí blogeri naďalej kritizujú ideu útoku ruských síl na Ukrajinu z Bieloruska.

Bieloruský vodca Alexander Lukašenko zas podľa inštitútu pokračuje v snahe o rovnováhu s Kremľom a vykresľuje Bielorusko ako suverénny štát v rámci únie, ktorú má s Ruskou federáciou. Jeho text zo stretnutia s ruským ministrom zahraničia Sergejom Lavrovom uvádza, že identifikovali bližšie nešpecifikované oblasti spolupráce s cieľom „zachovať suverenitu oboch krajín vo všetkých ohľadoch“.

Táto rétorika je „v súlade s Lukašenkovým dlhodobým úsilím vyhnúť sa postúpeniu bieloruskej suverenity štruktúre zväzového štátu ovládaného Kremľom,“ konštatuje ISW.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusko môže zaútočiť na Ukrajinu aj z Bieloruska, najpravdepodobnejší termín je koniec roka © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Klimatické aktivistky išli pre obliatie Van Goghových slnečníc paradajkovou polievkou pred súd, prepustili ich na kauciu
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií