fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusko musí byť podľa Macrona porazené, ale nie rozdrvené. K rozšíreniu vojny na jeho územie má jasný postoj

„Nemyslím si, ako to niektorí ľudia myslia, že sa musíme zamerať na úplnú porážku Ruska a zaútočiť na Rusko na jeho vlastnej pôde,“ povedal prezident.

Máte tip? napíšte nám mailom

19.2.2023 (SITA.sk) – Francúzsky prezident Emmanuel Macron chce porážku Ruska na Ukrajine, ale nechce, aby bolo „rozdrvené“. Vyjadril sa tak v rozhovore s francúzskymi médiami pri príležitosti Mníchovskej bezpečnostnej konferencie, ktorým tiež povedal, že západné krajiny by mali zvýšiť vojenskú pomoc Ukrajine a že je pripravený na dlhotrvajúcu vojnu. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Chcem, aby bolo Rusko na Ukrajine porazené, a chcem, aby bola Ukrajina schopná obrániť svoju pozíciu,“ vyjadril sa Macron. Následne však skritizoval tých, ktorí podľa jeho slov chcú rozšíriť vojnu aj do Ruska, aby ho „rozdrvili“.

Nemyslím si, ako to niektorí ľudia myslia, že sa musíme zamerať na úplnú porážku Ruska a zaútočiť na Rusko na jeho vlastnej pôde,“ povedal prezident novinám Le Journal du Dimanche. „Títo pozorovatelia chcú predovšetkým rozdrviť Rusko. To nikdy nebol postoj Francúzska a nikdy to nebude náš postoj,“ dodal.

Macron rečnil na Mníchovskej bezpečnostnej konferencii, ktorej dominuje vojna na Ukrajine, v piatok, pričom zdôraznil, že teraz nie je čas na dialóg s Moskvou. Konečným cieľom sú však podľa neho mierové rokovania. BBC pripomína, že rokovania s Moskvou sú zatiaľ podľa ukrajinských lídrov vzdialené.

Prečítajte si tiež:
Orbán predniesol čisto nacistický príhovor, vyhlásila jeho poradkyňa a rezignovala

Viac k témam: Francúzsky prezident, Mníchovská bezpečnostná konferencia, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Rusko musí byť podľa Macrona porazené, ale nie rozdrvené. K rozšíreniu vojny na jeho územie má jasný postoj © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií