Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusko nacvičuje odpaľovanie rakiet v Čiernom mori aj uzavretie oblastí pre lodnú dopravu

Raketa bola odpálená z lode Ivanovec.

21.7.2023 (SITA.sk) – Ruské lode údajne začali nacvičovať odpaľovanie rakiet na ciele v Čiernom mori. Referuje o tom web news.sky.com s odvolaním sa na ruské ministerstvo obrany.

To tvrdí, že čiernomorská flotila nacvičovala uzavretie oblastí, ktoré boli dočasne zakázané pre lodnú dopravu. Ministerstvo dodalo, že cvičenia zahŕňali „zadržanie plavidla, ktoré sa previnilo“.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Zdá sa, že video zverejnené ruským ministerstvom obrany ukazuje, že raketa bola odpálená z raketovej lode Ivanovec. Skúšky sa uskutočnili dva dni po tom, čo Rusko oznámilo, že bude považovať všetky lode na ceste do ukrajinských prístavov za potenciálnych prepravcov vojenského nákladu pre Ukrajinu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Čierne more, ruské ministerstvo obrany, ruské vojnové zločiny, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Rusko nacvičuje odpaľovanie rakiet v Čiernom mori aj uzavretie oblastí pre lodnú dopravu © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií