Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusko nemá dostatok vojakov na strategický prielom v Charkovskej oblasti, tvrdí generál Cavoli

Cavoli je presvedčený o tom, že ukrajinské sily si udržia ich línie v tomto regióne.

16.5.2024 (SITA.sk) – Rusko nemá podľa vrchného vojenského veliteľa z Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO) dostatok vojakov na strategický prielom v Charkovskej oblasti, kde pred týždňom spustilo prekvapivú ofenzívu.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Vrchný veliteľ spojeneckých vojsk v Európe Christopher Cavoli sa po stretnutí v Bruseli vyjadril, že je presvedčený o tom, že ukrajinské sily si udržia ich línie v tomto regióne na severovýchode Ukrajiny. Informuje o tom spravodajský portál Sky News.

Cavoli tiež povedal, že očakávajú „vážne zlepšenie“ situácie s muníciou na Ukrajine. Kyjev čelí nedostatku zbraní a munície pre oneskorenie pomoci od jeho spojencov, obzvlášť Spojených štátov. Tie však minulý mesiac schválili novú pomoc pre Ukrajinu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v máji (fotografie)

Viac k témam: Munícia, rusko-ukrajinský konflikt, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk – Rusko nemá dostatok vojakov na strategický prielom v Charkovskej oblasti, tvrdí generál Cavoli © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií