fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusko obnovilo dynamiku v bojoch o Bachmut, armáda a Wagnerovci zlepšili spoluprácu

V najnovšej správe to tvrdí britské ministerstvo obrany.

Máte tip? napíšte nám mailom

7.4.2023 (SITA.sk) – Ruské jednotky „obnovili určitú dynamiku v bojoch o Bachmut“ a „pravdepodobne postúpili do centra mesta“. V najnovšej správe to tvrdí britské ministerstvo obrany.

„Na miestnej úrovni Wagnerovci a velitelia ruského ministerstva obrany pozastavili trvajúci spor a zlepšili spoluprácu,“ uviedli Briti vo svojej piatkovej dennej správe. Dodávajú, že ruské výsadkové jednotky pravdepodobne poskytli podporu a celkovo „Rusko opäť používa delostrelectvo efektívnejším spôsobom“.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ako vo štvrtok uviedla ukrajinská armáda, najintenzívnejšie sa bojuje o východoukrajinské mestá Bachmut, Avdijivka a Marjinka, pričom ukrajinské jednotky sa sústreďujú hlavne na Bachmut, aby sa pokúsili vyčerpať Rusov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Bachmut, rusko-ukrajinský konflikt, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk – Rusko obnovilo dynamiku v bojoch o Bachmut, armáda a Wagnerovci zlepšili spoluprácu © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií