Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusko obsadilo obec Pervomajske juhozápadne od Avdijivky, boj o dedinu trval rok a pol

Dedina sa stala jedným z najhorúcejších miest vo vojne.

10.4.2024 (SITA.sk) – Ruská armáda obsadila dedinu Pervomajske v Doneckej oblasti na východe Ukrajiny. Boj o dedinu, ktorá leží juhozápadne od mesta Avdijivka, trval rok a pol. Informuje o tom web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na telegramový kanál Deep State.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Nepriateľovi sa podarilo prelomiť obranu 59. samostatnej motorizovanej pešej brigády a úplne obsadil obec Pervomajske, o ktorú sa fakticky bojovalo od augusta 2022. Dedina sa stala jedným z najhorúcejších miest v tejto vojne a stála nepriateľa vysokú cenu,“ uviedol telegramový kanál.

Dodal však, že vysokú cenu zaplatili aj ukrajinskí obrancovia, najmä príslušníci 59. samostatnej motorizovanej pešej brigády, ktorí bránili každý suterén a v obrane pokračovali, aj keď boli úplne obkľúčení.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v apríli 2024 (fotografie)

Viac k témam: Avdijivka, donecká oblasť, Ruská armáda, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Rusko obsadilo obec Pervomajske juhozápadne od Avdijivky, boj o dedinu trval rok a pol © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií