fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusko očakávalo výraznejšie zhoršenie ekonomiky, podľa Putina je to však lepšie, ako predpokladali experti

Ruský vodca na stretnutí s vrcholnými predstaviteľmi vrátane ministra financií a šéfky ruskej centrálnej banky oznámil, že ruská ekonomika sa vlani pravdepodobne zmenšila o 2,5 %.

Máte tip? napíšte nám mailom

17.1.2023 (Webnoviny.sk) – Ruský vodca Vladimir Putin tvrdí, že ruská ekonomika sa vlani pravdepodobne zmenšila o 2,5 %, čo je však lepšie ako predpokladali experti. Informuje o tom portál Sky News.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ruskú ekonomiku zasiahli západné sankcie a tiež odchody mnohých západných spoločností z krajiny v reakcii na vojnu Kremľa na Ukrajine.

„Niektorí experti v našej krajine, nehovoriac o zahraničných, predpovedali pokles o 10 % a 15 % alebo dokonca 20 %. Za celý rok sa očakáva jej pokles o 2,5 %,“ tvrdil Putin na stretnutí s vrcholnými predstaviteľmi vrátane ministra financií a šéfky ruskej centrálnej banky. Dodal pritom, že je potrebné stimulovať rast reálnych miezd.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusko očakávalo výraznejšie zhoršenie ekonomiky, podľa Putina je to však lepšie, ako predpokladali experti © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií