fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusko označilo nadáciu pomenovanú po laureátovi Nobelovej ceny za mier Andrejovi Sacharovovi za nežiaducu

Aktivity Nadácie Andreja Sacharova predstavujú „ohrozenie základnej ústavnej štruktúry a bezpečnosti“ krajiny, tvrdí generálna prokuratúra.

Máte tip? napíšte nám mailom

24.1.2023 (Webnoviny.sk) – Ruské úrady vyhlásili nadáciu pomenovanú po laureátovi Nobelovej ceny za mier Andrejovi Sacharovovi za nežiaducu.

Ruská generálna prokuratúra na svojej webstránke uviedla, že aktivity Nadácie Andreja Sacharova predstavujú „ohrozenie základnej ústavnej štruktúry a bezpečnosti“ krajiny, ale nešpecifikovala, ktoré. Nie je zatiaľ jasné, aké dôsledky bude mať rozhodnutie prokuratúry na mimovládnu organizáciu.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Odkedy Rusko spustilo vojnu na Ukrajine, ktorú nazýva „špeciálnou vojenskou operáciou“, jeho úrady tvrdo zakročili voči disentu a obzvlášť kritike armády a vyjadrovaniu sa o jej konaní v susednej krajine inak ako je oficiálne povolená fráza. Záťah sa dotkol demonštrantov, ľudskoprávnych skupín, vedcov, spisovateľov a ďalších. Mnohí skončili pred súdom, vo väzení alebo ich zakázali.

Viac k témam: Nadácia, Nobelova cena za mier, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusko označilo nadáciu pomenovanú po laureátovi Nobelovej ceny za mier Andrejovi Sacharovovi za nežiaducu © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií