Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusko plánuje dobyť mesto Časiv Jar presne 9. mája, krajina vtedy oslavuje silne militarizovaný sviatok

Informáciu poskytol hlavný veliteľ ukrajinských ozbrojených síl Oleksandr Syrskyj.

14.4.2024 (SITA.sk) – Ruské vojenské velenie si stanovilo za cieľ do 9. mája dobyť ukrajinské mesto Časiv Jar ležiace v Doneckej oblasti západne okupovaného Bachmutu.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Uviedol to v nedeľu hlavný veliteľ ukrajinských ozbrojených síl Oleksandr Syrskyj, informuje spravodajský web Kyiv Independent. Rusko totiž 9. mája oslavuje Deň víťazstva, silne militarizovaný sviatok pripomínajúci víťazstvo Sovietskeho zväzu nad nacistickým Nemeckom v druhej svetovej vojne.

Syrského vyjadrenie prichádza po jeho varovaní, že situácia na fronte na východe Ukrajiny sa „v ostatných dňoch výrazne zhoršila“, keďže Moskva zintenzívnila svoju ofenzívu.

Šéf ukrajinských ozbrojených síl vysvetlil, že Rusi sa snažia dostať k umelému vodnému kanálu Siverskyj Donec a obsadiť Časiv Jar, aby mohli postupovať ďalej smerom k aglomerácii mesta Kramatorsk.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v apríli 2024 (fotografie)

Viac k témam: Bachmut, Časiv Jar, donecká oblasť, Ruská armáda, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Rusko plánuje dobyť mesto Časiv Jar presne 9. mája, krajina vtedy oslavuje silne militarizovaný sviatok © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií