fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusko plánuje zvýšiť maximálny vek pre odvody do armády, umožní to zväčšenie vojska o 30 percent

Podľa britského rezortu obrany je cieľom Moskvy zväčšiť počet vojakov pre boje na Ukrajine bez vyhlásenia ďalšieho kola mobilizácie.

Máte tip? napíšte nám mailom

15.1.2023 (Webnoviny.sk) – Správy, podľa ktorých Moskva plánuje zvýšiť maximálny vek pre odvody do armády z 27 na 30 rokov, podľa britského rezortu obrany naznačujú, že ruskí lídri dúfajú, že takáto zmena bude „menej znepokojujúca” ako ďalšie kolo nepopulárnej „čiastočnej mobilizácie“.

Horná hranica veku

Šéf obranného výboru ruskej Štátnej dumy Andrej Kartapolov 12. januára navrhol, aby Rusko pred odvodmi do armády, ktoré budú na jar 2023, posunulo hornú hranicu veku pre odvody z 27 na 30 rokov,” uviedlo britské ministerstvo obrany v aktualizácii spravodajských informácií o vývoji vojny na Ukrajine.

Zväčšenie ruskej armády

Kartapolov povedal, že cieľom toho kroku je umožniť ohlásené zväčšenie ruskej armády o 30 percent, poznamenáva britský rezort obrany. Informuje o tom web The Guardian.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ruskí lídri pravdepodobne dúfajú, že zmena vekových kritérií pre pravidelné odvody do armády zvýši počet ľudí pre boje na Ukrajine a zároveň to menej znepokojí obyvateľstvo ako ohlásenie ďalšej „čiastočnej mobilizácie“, dodáva britské ministerstvo obrany.

Prečítajte si tiež:
Do domu šéfky americkej Snemovne reprezentantov Nancy Pelosiovej sa vlámal útočník s kladivom a zbil jej manžela

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Ruská armáda, Ruskí vojaci, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusko plánuje zvýšiť maximálny vek pre odvody do armády, umožní to zväčšenie vojska o 30 percent © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií