fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusko podľa OSN na Ukrajine spáchalo celý rad vojnových zločinov, vrátane nezákonnej deportácie detí

Podľa komisie OSN išlo o útoky na civilistov a energetickú infraštruktúru, úmyselné zabíjanie, nezákonné zadržiavanie, mučenie, znásilňovanie a ďalšie sexuálne násilie.

Máte tip? napíšte nám mailom

16.3.2023 (SITA.sk) – Rusko podľa komisie Organizácie Spojených národov počas vojny na Ukrajine spáchalo celý rad vojnových zločinov. Moskva sa na Ukrajine „dopustila celej škály porušení ľudských práv a medzinárodného humanitárneho práva,” konštatuje správa Nezávislej medzinárodnej vyšetrovacej komisie pre Ukrajinu, ktorú zverejnila vo štvrtok. Informuje o tom portál cnn.com.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Správa tvrdí, že k vojnovým zločinom z ruskej strany patria „útoky na civilistov a energetickú infraštruktúru, úmyselné zabíjanie, nezákonné zadržiavanie, mučenie, znásilňovanie a ďalšie sexuálne násilie a tiež nezákonné deportácie detí“.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Vojnový zločin
Zdroj: SITA.sk – Rusko podľa OSN na Ukrajine spáchalo celý rad vojnových zločinov, vrátane nezákonnej deportácie detí © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií