fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusko podľa USA vytvára falošný pocit súdržnosti medzi vojakmi a ministerstvom obrany, poukazuje na „rastúcu priepasť“

Ruskí vojenskí blogeri obviňujú ministrov, že nadmerne podávajú správy namiesto toho, aby riešili systematické problémy s vojnou na Ukrajine.

Máte tip? napíšte nám mailom

14.12.2022 (Webnoviny.sk) – Medzi „byrokratickými praktikami“ ruského ministerstva obrany a realitou, ktorej čelia ruskí vojaci v teréne, je podľa amerického Inštitútu pre štúdium vojny (ISW) „rastúca priepasť“. Ako inštitút uvádza vo svojej najnovšej správe, ruskí vojenskí blogeri obviňujú ministrov, že nadmerne podávajú správy namiesto toho, aby riešili systematické problémy s vojnou na Ukrajine.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Informuje o tom spravodajský portál Sky News.

ISW poukazuje aj na to, že „prominentný“ bloger diskutoval o „ohavnej praxi fotoreportáží“ v ruskej armáde a tvrdil, že ruskí vojaci často pózujú v uniformách, aby prezentovali pocit pripravenosti a profesionality. To sa vraj deje namiesto skutočnej prípravy na bojové misie.

Takéto ukážky „sú čisto strojené a vytvárajú falošný pocit súdržnosti v ruských ozbrojených silách bez toho, aby sa v skutočnosti riešili podstatné problémy s logistikou, komunikáciou a základným zabezpečením jednotiek“, vyjadril sa tiež podľa inštitútu bloger.

O tejto situácii diskutuje viacero ruských vojenských blogerov, ktorí využívajú svoje platformy na kritiku ruského rezortu obrany.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Prečítajte si tiež:
Na Ukrajine padlo ďalších 250 ruských vojakov

Viac k témam: Bloger, Ruskí vojaci, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusko podľa USA vytvára falošný pocit súdržnosti medzi vojakmi a ministerstvom obrany, poukazuje na „rastúcu priepasť“ © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií