Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusko podniklo rozsiahly útok na ukrajinskú kritickú infraštruktúru, tisícky ľudí ostali bez kúrenia a elektriny

Zatiaľ neboli hlásené žiadne obete.

24.3.2024 (SITA.sk) – Rozsiahly útok raketami a dronmi na ukrajinskú kritickú infraštruktúru, ktorý Rusi spustili v nedeľu ráno, nechal tisíce ľudí bez kúrenia. Zatiaľ neboli hlásené žiadne obete. Informuje o tom spravodajský web Kyiv Independent.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

V meste Kryvyj Rih v Dnipropetrovskej oblasti útok podľa gubernátora oblasti Serhija Lysaka poškodil tepelné rozvody a siete elektriny.

Bez kúrenia zostalo šesť nemocníc, viac ako 150 vzdelávacích inštitúcií a 3-tisíc obytných budov, v ktorých žije 76-tisíc ľudí.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v marci 2024 (fotografie)

Rusko raketami a dronmi dvakrát zaútočilo na kritickú infraštruktúry vo Ľvivskej oblasti, ktorá leží pri poľských hraniciach. V jednom z objektov vznikol požiar, povedal tamojší gubernátor Maksym Kozyckyj.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, útok dronmi, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk – Rusko podniklo rozsiahly útok na ukrajinskú kritickú infraštruktúru, tisícky ľudí ostali bez kúrenia a elektriny © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií