fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusko pohrozilo Bosne a Hercegovine v súvislosti s členstvom v NATO. Kremeľ „má právo brániť sa“, tvrdí

Moskva prostredníctvom veľvyslanca v Bosne a Hercegovine Igora Kalabukova uviedla, že Ruská federácia „má právo brániť sa“.

Máte tip? napíšte nám mailom

8.2.2023 (SITA.sk) – Rusko si vyhradzuje právo odpovedať, ak Bosna a Hercegovina vstúpi do Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO) alebo do akejkoľvek organizácie nepriateľskej voči Moskve. Ako referuje web Ukrajinská pravda, povedal to ruský veľvyslanec v Bosne a Hercegovine Igor Kalabukov.

Bosna a Hercegovina môže slobodne podniknúť akýkoľvek krok na globálnej scéne. Vstúpiť do akejkoľvek organizácie, či už politickej, ekonomickej, kultúrnej alebo akejkoľvek inej,“ povedal veľvyslanec.

Vedenie Bosny a Hercegoviny by však podľa Kalabukova malo pochopiť, že ak sa krajina pripojí k bloku, ktorého hlavným cieľom je podľa neho zničenie Ruska, potom Ruská federácia „má právo brániť sa“. Dodal, že pokiaľ Bosna a Hercegovina neprijme opatrenia namierené proti Rusku, Kremeľ bude pokojný a nebude potrebovať posilniť obranu.

Viac k témam: Ruský veľvyslanec, vstup do NATO, Západný Balkán
Zdroj: SITA.sk – Rusko pohrozilo Bosne a Hercegovine v súvislosti s členstvom v NATO. Kremeľ „má právo brániť sa“, tvrdí © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií