fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusko považuje za hrozbu takmer polovica Slovákov. USA najmä voliči Republiky, Smeru a ĽSNS

Vnímanie Ruska ako hrozby priamo úmerne narastá s výškou dosiahnutého vzdelania.

Máte tip? napíšte nám mailom

26.4.2023 (SITA.sk) – Rusko považuje za hrozbu 46 percent dospelej populácie obyvateľov Slovenskej republiky, kým USA považuje za hrozbu 41 percent dospelej populácie obyvateľov Slovenska.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Vyplýva to z prieskumu prieskumnej agentúry Median SK, ktorý prebiehal od 6. marca do 5. apríla na vzorke 1057 respondentov starších 18 rokov. Informuje o tom v tlačovej správe analytik agentúry Michal Mislovič. Vnímanie Ruska ako hrozby priamo úmerne narastá s výškou dosiahnutého vzdelania.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Rusko ako hrozbu vnímajú najmä obyvatelia západného a východného Slovenska, ale aj tí, ktorí deklarujú podporu hnutí PS, KDH a OĽaNO aj strán Za ľudí, SaS, Dobrá voľba, Demokrati. Naopak, USA považujú za hrozbu najmä voliči hnutia Republika a strán Smer-SD aj ĽSNS.

Viac k témam: Prieskum
Zdroj: SITA.sk – Rusko považuje za hrozbu takmer polovica Slovákov. USA najmä voliči Republiky, Smeru a ĽSNS © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií