fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusko pravdepodobne do výročia začiatku vojny nedobyje Bachmut

Oleksij Danilov predtým povedal, že ruské sily chcú dobyť Bachmut pri príležitosti prvého výročia začiatku vojny.

Máte tip? napíšte nám mailom

17.2.2023 (SITA.sk) – Rusko pravdepodobne nesplní svoj cieľ dobyť ukrajinské mesto Bachmut v Doneckej oblasti do 24. februára. V najnovšej aktualizácii to tvrdia analytici z amerického Inštitútu pre štúdium vojny (ISW).

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Tajomník ukrajinskej Rady národnej bezpečnosti a obrany Oleksij Danilov predtým povedal, že ruské sily chcú dobyť Bachmut pri príležitosti prvého výročia začiatku vojny. Podľa ISW by dobytie Bachmutu do 24. februára „vyžadovalo výrazne vyššiu rýchlosť ruského postupu, než v predchádzajúcich mesiacoch”. Podľa ISW sa nezdá, že by ruské sily „zvyšovali rýchlosť svojho postupu”.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Ukrajinská vicepremiérka a ministerka pre reintegráciu dočasne okupovaných území Iryna Vereščuková uviedla, že v prvej línii v Bachmute stále žije asi 6-tisíc civilistov. Vyzvala ich, aby sa čo najskôr evakuovali. Hovorca ukrajinskej vojenskej rozviedky Andrij Jusov poznamenal, že ruská stratégia útoku na Bachmut a Vuhledar v Doneckej oblasti má za cieľ oddialiť ukrajinskú protiofenzívu.

Viac k témam: Bachmut, Donecká ľudová republika, rusko-ukrajinský konflikt, Vuhledar
Zdroj: SITA.sk – Rusko pravdepodobne do výročia začiatku vojny nedobyje Bachmut © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Ukrajina opäť dostala prísľub dodatočnej vojenskej pomoci od USA v sume 1 miliardy dolárov
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií