fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusko pravdepodobne nebude schopné ochrániť svoje železnice pred sabotážami, tvrdia Briti

Pravdepodobne bude musieť zmeniť svoj systém dodávok paliva pre pravidelné útoky na skladovacie zariadenia v oblastiach hraničiacich s Ukrajinou.

Máte tip? napíšte nám mailom

5.5.2023 (SITA.sk) – Incidenty na ruských železniciach v prihraničných oblastiach s Ukrajinou budú očividne pokračovať, pretože ochrániť takú obrovskú sieť tratí nie je jednoduché. V najnovšej správe to uviedlo britské ministerstvo obrany.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Podľa Britov v ostatnom čase stúpol počet sabotáží na ruských železniciach v týchto oblastiach, ktoré takmer určite narušili dodávky pre ruskú armádu, minimálne krátkodobo na konkrétnych miestach.

Hoci sú železničné brigády schopné rýchlo obnoviť trate, tieto incidenty zvýšia tlak na ruské vnútorné bezpečnostné sily, ktoré s vysokou pravdepodobnosťou nebudú schopné úplne ochrániť rozsiahle a zraniteľné ruské železničné siete pred útokom,“ uvádza sa v správe.

Briti tvrdia, že Rusko bude pravdepodobne musieť zmeniť svoj systém dodávok paliva pre pravidelné útoky na skladovacie zariadenia v oblastiach hraničiacich s Ukrajinou.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, sabotáž
Zdroj: SITA.sk – Rusko pravdepodobne nebude schopné ochrániť svoje železnice pred sabotážami, tvrdia Briti © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií