Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusko pravdepodobne presunie lodenicu ďalej od frontovej línie, dôvodom je ukrajinský útok na Kerč

Poznamenal pritom, že útok zasiahol východnejšiu oblasť ako väčšina predošlých ukrajinských úderov.

7.11.2023 (SITA.sk) – Ukrajinský úder na lodenicu Zaliv v meste Kerč na najvýchodnejšom cípe polostrova Krym, ktorý poškodil ruskú bojovú loď Askold, by mohol donútiť Moskvu premiestniť svoju flotilu a infraštruktúru pre výstavbu lodí ešte ďalej od frontovej línie.

Uviedlo to britské obranné spravodajstvo v najnovšej správe o vývoji vojny na Ukrajine. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Ako hlásili ukrajinské a ruské zdroje, novovybudovanú ruskú námornú korvetu 4. novembra takmer určite poškodil zásah pri lodenici Zaliv v meste Kerč na okupovanom Kryme,“ konštatoval britský rezort obrany. Poznamenal pritom, že útok zasiahol východnejšiu oblasť ako väčšina predošlých ukrajinských úderov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – november 2023 (fotografie)

„Schopnosť Ukrajiny zasiahnuť infraštruktúru stavby lodí na Kryme pravdepodobne spôsobí, že Rusko bude uvažovať o jej premiestnení ďalej od frontovej línie, čím sa oneskorí dodávka nových plavidiel,“ dodalo ministerstvo obrany Veľkej Británie.

Viac k témam: Britské ministerstvo obrany, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinská protiofenzíva, ukrajinský útok
Zdroj: SITA.sk – Rusko pravdepodobne presunie lodenicu ďalej od frontovej línie, dôvodom je ukrajinský útok na Kerč © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií