Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusko pravdepodobne zhromažďuje riadené strely, použiť ich môže na zničenie ukrajinskej civilnej infraštruktúry

Podľa britského ministerstva obrany Rusko cez víkend poslalo na Ukrajinu zhruba 50 dronov Šáhid.

21.11.2023 (SITA.sk) – Rusko už takmer dva mesiace nepoužilo svoje „popredné riadené strely“, ktoré vystreľuje zo svojej flotily ťažkých bombardérov. Podľa spravodajského hlásenia britského ministerstva obrany o vojne na Ukrajine pravdepodobne zhromažďuje značné zásoby týchto zbraní.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Je pravdepodobné, že Moskva použije tieto rakety, ak sa rozhodne zopakovať vlaňajšiu zimnú kampaň na zničenie ukrajinskej civilnej infraštruktúry. Na svojej webstránke o tom informuje denník The Guardian.

Ministerstvo na platforme X tiež uviedlo, že Rusko cez víkend poslalo na Ukrajinu zhruba 50 dronov Šáhid, ktoré primárne smerovali na Kyjev. Podľa rezortu to bolo na dvoch osiach: od Kurska na východe a od Krasnodaru na juhovýchode.

Latest Defence Intelligence update on the situation in Ukraine – 21 November 2023.

Find out more about Defence Intelligence’s use of language: https://t.co/u5M50Sfnzr

🇺🇦 #StandWithUkraine 🇺🇦 pic.twitter.com/aFWIQWgLoL
— Ministry of Defence 🇬🇧 (@DefenceHQ) November 21, 2023

Jedným z cieľov Ruska bolo pravdepodobne degradovať ukrajinskú protivzdušnú obranu a sformovať bojový priestor pred akoukoľvek koordinovanou zimnou kampaňou útokov proti ukrajinskej energetickej infraštruktúre,“ uvádza Londýn.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – november 2023 (fotografie)

Viac k témam: Protivzdušná obrana, rusko-ukrajinský konflikt, ruský útok
Zdroj: SITA.sk – Rusko pravdepodobne zhromažďuje riadené strely, použiť ich môže na zničenie ukrajinskej civilnej infraštruktúry © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií