Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusko pripravuje do boja vysoko deštruktívne termobarické systémy TOS-1A, pri Bachmute nasadilo aj ďalšie jednotky

Vysoko deštruktívne systémy TOS-1A zvyčajne používajú ruské špecializované jednotky chemickej, biologickej a rádiologickej ochrany na Ukrajine.

11.4.2023 (SITA.sk) – Rusko presúva termobarické systémy TOS-1A smerom k svojim vzdušným silám, čo môže naznačovať zvýšenie ich úlohy v útočných operáciách na Ukrajine. V najnovšej správe to tvrdí britské ministerstvo obrany.

Budúca úloha vzdušných síl

Vysoko deštruktívne systémy TOS-1A zvyčajne používajú ruské špecializované jednotky chemickej, biologickej a rádiologickej ochrany na Ukrajine.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Presun pravdepodobne naznačuje budúcu úlohu ruských vzdušných síl v útočných operáciách na Ukrajine. Je to pravdepodobne súčasť úsilia o rekonštrukciu vzdušných síl po tom, čo utrpeli ťažké straty v prvých deviatich mesiacoch vojny,“ uvádza sa v správe.

Nasadili ďalšie jednotky

Ako sa uvádza v aktualizácii zo 7. apríla, Rusko nasadilo na bachmutský front ďalšie jednotky a začalo v tejto oblasti efektívnejšie využívať delostrelectvo, pričom dosiahlo určitý úspech.

„Na miestnej úrovni Wagnerovci a velitelia ruského ministerstva obrany pozastavili trvajúci spor a zlepšili spoluprácu,“ uviedli Briti vo svojej piatkovej dennej správe.

Dodali, že ruské výsadkové jednotky pravdepodobne poskytli podporu a celkovo „Rusko opäť používa delostrelectvo efektívnejším spôsobom“.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Bachmut, Ruská armáda, rusko-ukrajinský konflikt, termobarické systémy TOS-1A, vojenská invázia, Wagnerova skupina
Zdroj: SITA.sk – Rusko pripravuje do boja vysoko deštruktívne termobarické systémy TOS-1A, pri Bachmute nasadilo aj ďalšie jednotky © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií