fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusko prišlo o päťnásobne viac vojakov ako Ukrajina, odhaduje NATO

Napriek priaznivému pomeru však Ukrajina utrpela značné straty pri obrane Bachmutu, vyjadril sa nemenovaný predstaviteľ aliancie.

Máte tip? napíšte nám mailom

6.3.2023 (SITA.sk) – Organizácia Severoatlantickej zmluvy (NATO) odhaduje, že ruské sily prišli pri bojoch o Bachmut o najmenej päťnásobne viac vojakov ako ukrajinská armáda.

Priaznivý pomer

Informuje o tom spravodajská televízia CNN, pre ktorú to pod podmienkou zachovania anonymity povedal nemenovaný vojenský predstaviteľ aliancie. Zároveň však upozornil, že pomer päť ku jednej je informovaný odhad založený na spravodajských informáciách.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Napriek spomenutému priaznivému pomeru však Ukrajina utrpela značné straty pri obrane Bachmutu, povedal tiež zmienený predstaviteľ.

Ruské straty

Ukrajinskí predstavitelia opakovane hovoria, že spôsobujú Rusku, ktoré sa snaží dobyť mesto, ťažké straty.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Americký Inštitút pre štúdium vojny (ISW) zas tvrdí, že snahy Ruska dobyť Bachmut výrazne zhoršili jeho kapacitu na ďalšie ofenzívy.

„Ruská armáda bude pravdepodobne mať niekoľko mesiacov problémy s udržaním akýchkoľvek následných útočných operácií, čo dáva Ukrajine šancu chopiť sa iniciatívy,“ uviedol v pondelok.

Viac k témam: Bachmut, rusko-ukrajinský konflikt, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk – Rusko prišlo o päťnásobne viac vojakov ako Ukrajina, odhaduje NATO © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Rusi sa na Ukrajine trápia so zastaralou technikou, v priamom prenose svetu ukazujú vojenskú prehliadku vrakov
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií