Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusko s presunom a rozmiestňovaním jadrových zbraní po Bielorusku začne v lete

Blízki spojenci sa predtým dohodli na pláne rozmiestnenia jadrových rakiet krátkeho doletu na bieloruskom území, pripomína BBC.

9.6.2023 (SITA.sk) – Rusko začne s nasadzovaním taktických jadrových zbraní v Bielorusku medzi 7. a 8. júlom. Ruský vodca Vladimir Putin to podľa spravodajského portálu BBC povedal svojmu bieloruskému kolegovi Alexandrovi Lukašenkovi.

Podľa zhrnutia rozhovoru, ktoré zverejnil Kremeľ, Putin na stretnutí v ruskom letovisku Soči povedal, že pozemné jadrové rakety presunú po dokončení príprav a dodal, že „všetko je podľa plánu, všetko je stabilné“.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Blízki spojenci sa predtým dohodli na pláne rozmiestnenia jadrových rakiet krátkeho doletu na bieloruskom území, pripomína BBC.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Bieloruský prezident, Jadrové zbrane, rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident
Zdroj: SITA.sk – Rusko s presunom a rozmiestňovaním jadrových zbraní po Bielorusku začne v lete © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií