fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusko sa chce pomstiť na východe, Zelenskyj vyzval Západ k ďalšiemu dodaniu zbraní

Ukrajinský prezident varoval, že Rusko sa chce pomstiť za jeho vojenské zlyhania.

Máte tip? napíšte nám mailom

3.2.2023 (Webnoviny.sk) – Ukrajina bude bojovať, aby si udržala mesto Bachmut tak dlho, ako to bude možné, vyhlásil v piatok ukrajinský prezident. Na tlačovej konferencii s lídrami Európskej únie po samite v Kyjeve Volodymyr Zelenskyj povedal, že „nikto sa nevzdá Bachmutu,“ ktorý považujú za ich „pevnosť“.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Zároveň vyzval Západ, aby dodal Kyjevu zbrane s dlhým doletom, aby ukrajinské sily mohli zostať v Bachmute a vytlačiť ruské jednotky z Donbasu. Informuje o tom spravodajský portál CNN. Ukrajinský prezident varoval, že Rusko sa chce pomstiť za jeho vojenské zlyhania.

„Rusko sa chce pomstiť. Pomstiť sa na východe, kde neuspelo. Chcú zabrať východ. Našou úlohou je nedať im túto šancu posilnením našej armády potrebnými zbraňami. Myslím si, že máme všetky šance,” dodal.

Ukrajinskí predstavitelia v ostatných týždňoch uviedli, že veria, že sa Rusko pripravuje na jarnú ofenzívu.

Viac k témam: Bachmut, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusko sa chce pomstiť na východe, Zelenskyj vyzval Západ k ďalšiemu dodaniu zbraní © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Rusi oficiálne anektujú štvoricu ukrajinských regiónov, prezident Putin prednesie prejav
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií