fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusko sa obáva úspechu a „veľkého prielomu“ ukrajinskej protiofenzívy, svedčí o tom jedna vec

Systémy vojenskej obrany sa podľa Britov nenachádzajú len v blízkosti súčasných frontových línií, ale vykopali ich aj hlboko v oblastiach, ktoré Rusko v súčasnosti kontroluje.

Máte tip? napíšte nám mailom

2.5.2023 (SITA.sk) – Rusko vybudovalo „rozsiahle systémy vojenskej obrany“ v južných regiónoch hraničiacich s Ukrajinou, čo naznačuje „hlboké znepokojenie Kremľa“, že by jarná protiofenzíva Kyjeva mohla znamenať „veľký prielom“ vo vojne. Referuje o tom spravodajský web CNN s odvolaním sa na britské ministerstvo obrany.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Táto obrana sa podľa Britov nenachádza len v blízkosti súčasných frontových línií, ale vykopali ju aj hlboko v oblastiach, ktoré Rusko v súčasnosti kontroluje. Budovať ju začali už minulý rok v lete a nachádza sa pozdĺž severnej hranice anektovaného Krymu a ďalej vo vnútrozemí v ruskej Belgorodskej a Kurskej oblasti.

„Obrana poukazuje na hlboké znepokojenie ruských lídrov, že Ukrajina by mohla dosiahnuť veľký prielom. Niektoré práce si však pravdepodobne objednali miestni velitelia a civilní vodcovia v snahe podporiť oficiálny príbeh, že Rusko je ‘ohrozené’ Ukrajinou a NATO,“ tvrdia Briti. Takáto obrana je však podľa Britov len taká dobrá, aké dobré sú sily pridelené v danej lokalite.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: SITA.sk – Rusko sa obáva úspechu a „veľkého prielomu“ ukrajinskej protiofenzívy, svedčí o tom jedna vec © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Výsledky volieb v Japonsku ovplyvnil aj atentát na expremiéra Abeho
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií