fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusko sťahuje niektoré sily z Kachovky a Novej Kachovky v Chersonskej oblasti

Kachovka a Nová Kachovka sa nachádzajú na ľavom brehu rieky Dnipro.

Máte tip? napíšte nám mailom

17.12.2022 (Webnoviny.sk) – Rusko presúva jednotky a sťahuje časť svojich vojakov z Kachovky a Novej Kachovky v Chersonskej oblasti na juhu Ukrajiny. Na Facebooku o tom informoval generálny štáb ukrajinských ozbrojených síl.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Okupanti sa podľa generálneho štábu stiahli do osady Nyžni Sirohozy, ktorá sa nachádza hlbšie na východ v Rusmi okupovanej časti Chersonskej oblasti.

Kachovka a Nová Kachovka sa nachádzajú na ľavom brehu rieky Dnipro, necelých 100 kilometrov východne od Chersonu. Vodná elektráreň Kachovka sa nachádza v Novej Kachovke a bola pravdepodobne čiastočne vyhodená do vzduchu ruskými silami počas ukrajinskej protiofenzívy na oslobodenie Chersonu.

Medzi miestnymi obyvateľmi ruskí vojaci šírili informáciu, že ruské vojská do konca roka opustia Kachovku, a kolaborantom ponúkajú presun na okupovaný ukrajinský polostrov Krym.

Viac k témam: Cherson, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusko sťahuje niektoré sily z Kachovky a Novej Kachovky v Chersonskej oblasti © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií