fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusko súhlasí s predĺžením dohody o exporte ukrajinského obilia len o 60 dní

Posledné predĺženie dohody z novembra minulého roku vyprší túto sobotu.

Máte tip? napíšte nám mailom

13.3.2023 (SITA.sk) – Ruská delegácia na rokovaniach s vysokopostavenými predstaviteľmi Organizácie Spojených národov v pondelok uviedla, že Moskva je pripravená akceptovať predĺženie platnosti dohody o exporte ukrajinského obilia z čiernomorských prístavov, ale len o 60 dní. Kremeľ totiž žiada zmeny vo fungovaní dohody.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Toto predĺženie vyprší v sobotu a rokuje sa o ďalšom obnovení dohody na 120 dní. Moskva je však frustrovaná, že paralelná dohoda od exporte ruských potravín a umelých hnojív viedla len k nepatrnému vývozu ruských umelých hnojív a Rusku sa vôbec nepodarilo exportovať obilie.

Dohodu o vývoze potravín z troch ukrajinských čiernomorských prístavov medzi Ukrajinou a Ruskom sprostredkovali vlani v júli na 120 dní OSN a Turecko. V novembri ju obnovili na ďalších 120 dní.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, vývoz obilia
Zdroj: SITA.sk – Rusko súhlasí s predĺžením dohody o exporte ukrajinského obilia len o 60 dní © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií