Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusko uskutočnilo 118 útokov na Chersonskú oblasť, päť civilistov prišlo o život a ďalší sa zranili

Ruská armáda vypálila 604 projektilov z mínometov a raketometov, použila aj drony a lietadlá.

2.11.2023 (SITA.sk) – V dôsledku ruských útokov proti Ukrajine za uplynulých 24 hodín najmenej päť civilistov prišlo o život a ďalších pätnásť utrpelo zranenia. Informuje o tom spravodajský web Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Za uplynulý deň Moskva uskutočnila 118 útokov proti Chersonskej oblasti, pričom vypálila 604 projektilov z mínometov, delostrelectva, raketometov Grad a tankov a použila aj drony a lietadlá, uviedol jej gubernátor Oleksandr Prokudin. V dôsledku úderov prišli o život traja ľudia, konštatoval Prokudin.

V Dnipropetrovskej oblasti si ruské útoky vyžiadali život jedného civilistu, informoval gubernátor oblasti Serhij Lysak. V Zaporižskej oblasti o život prišiel tiež jeden civilista, uviedol jej gubernátor Jurij Malaško.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v októbri 2023 (fotografie)

Viac k témam: Chersonská oblasť, rusko-ukrajinský konflikt, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk – Rusko uskutočnilo 118 útokov na Chersonskú oblasť, päť civilistov prišlo o život a ďalší sa zranili © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií