Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusko už aj formálne pozastavilo svoju účasť na dohode s USA o jadrových zbraniach, Putin podpísal príslušný zákon

Ruské ministerstvo zahraničia uviedlo, že Moskva bude rešpektovať limity stanovené v dohode a Putinovo rozhodnutie sa dá zmeniť.

28.2.2023 (SITA.sk) – Ruský prezident Vladimir Putin v utorok podpísal zákon, ktorý formálne pozastavuje účasť Ruska na Novej dohode START z roku 2010. Informuje o tom spravodajský portál CNN.

Je to posledná zostávajúca dohoda s USA o jadrových zbraniach a počíta s obmedzeniami počtu jadrových zbraní a s rozsiahlymi inšpekciami jadrových zariadení.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Putin oznámil pozastavenie účasti minulý týždeň, neznamená to však stiahnutie sa z dohody. Ruské ministerstvo zahraničia uviedlo, že Moskva bude rešpektovať limity stanovené v dohode a Putinovo rozhodnutie sa dá zmeniť.

Ruský prezident je však jediný, kto môže rozhodnúť o účasti na dohode.

Viac k témam: Dohoda START
Zdroj: SITA.sk – Rusko už aj formálne pozastavilo svoju účasť na dohode s USA o jadrových zbraniach, Putin podpísal príslušný zákon © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií