Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusko za posledný týždeň udrelo na Ukrajinu takmer tisíckrát, Zelenskyj hovorí o neúcte k ľudskému životu

Dodal, že Ukrajinu budú pred údermi chrániť ďalšie systémy protivzdušnej obrany.

3.6.2024 (SITA.sk) – Ruská armáda len za ostatný týždeň na Ukrajinu udrela takmer tisíckrát rôznymi zbraňami vrátane rakiet, dronov a leteckých bômb. Uviedol to ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, informuje spravodajský web Kyiv Independent.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Úplná neúcta k ľudskému životu a neustály teror je to, čo sa Rusko snaží šíriť. Len za tento týždeň ruskí vojaci podnikli takmer tisíc úderov raketami rôznych typov, satelitom navádzanými bombami KAB a útočnými dronmi“ napísal Zelenskyj v nedeľu na komunikačnej platforme Telegram.

Dodal, že Ukrajinu budú pred ruskými údermi chrániť ďalšie systémy protivzdušnej obrany a zbrane dlhého doletu a pomôžu „priblížiť mier“. Podľa Zelenského Ukrajina potrebuje na ochranu pred ruskými útokmi 25 systémov Patriot.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v máji 2024 (fotografie)

Viac k témam: Ruská armáda, ruské útoky, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinský prezident
Zdroj: SITA.sk – Rusko za posledný týždeň udrelo na Ukrajinu takmer tisíckrát, Zelenskyj hovorí o neúcte k ľudskému životu © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií