Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusko zaútočilo na prístavnú infraštruktúru v Odeskej oblasti, o život prišiel jeden civilný zamestnanec

Rusko odpálilo strely Kalibr z ponorky v Čiernom mori, ich detekcia bola komplikovaná.

27.7.2023 (SITA.sk) – Ruský raketový útok na prístavnú infraštruktúru v Odeskej oblasti si vyžiadal jedného mŕtveho. Ukrajinské južné operačné velenie na sociálnej sieti Facebook uviedlo, že Rusko odpálilo strely Kalibr z ponorky v Čiernom mori „v kriticky nízkej výške, čo skomplikovalo detekciu“.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

V administratívnej budove zasiahnutého prístavu podľa velenia prišiel o život civilný zamestnanec a útok poškodil aj výrobné zariadenie v jednom z nákladných terminálov. Informuje o tom spravodajský portál CNN.

Šéf vojenskej správy v Odeskej oblasti Oleh Kiper uviedol, že o život prišiel strážnik v prístave. Poškodená je budova stráže a zničené sú aj dve vozidlá.

Ukrajinské vzdušné sily zas vo štvrtok informovali, že zaznamenali dve strely Kalibr odpálené z ponorky v Čiernom mori a osem dronov Šáhid-136/131, ktoré išli zo smeru ruského mesta Primorsko-Achtarsk. Rakety sa nepodarilo zneškodniť, ale všetky drony vzdušné sily zničili v Chmeľnyckej, Dnipropetrovskej a Doneckej oblasti.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojnou zmietaná Ukrajina

Viac k témam: Odesa, Prístav, Raketový útok, rusko-ukrajinský konflikt, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk – Rusko zaútočilo na prístavnú infraštruktúru v Odeskej oblasti, o život prišiel jeden civilný zamestnanec © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií