Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusku sa nedarí získať späť stratené pozície pri Kliščijivke, Andrijivke a Robotyne

Počas utorka bolo zaznamenaných dovedna 68 stretov s ruskými silami.

1.11.2023 (SITA.sk) – Ruské sily sa neúspešne pokúšali získať stratené pozície pri Kliščijivke a Andrijivke južne od Bachmutu v Doneckej oblasti a pri dedine Robotyne v Zaporožskej oblasti. V stredu ráno o tom na Facebooku informoval generálny štáb ukrajinských ozbrojených síl.

Odrazené útoky

Počas utorka bolo zaznamenaných dovedna 68 stretov s ruskými silami. Ukrajinské sily odrazili päť ruských útokov pri Kliščijivke a Andrijivke a podľa správy uskutočnili vlastné útočné akcie pri južnom krídle Bachmutu.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Rusko tiež údajne pokračuje vo svojom úsilí obkľúčiť mesto Avdijivka v Doneckej oblasti, pričom na podporu svojich útokov využíva vzdušné sily. Ukrajinské jednotky odrazili približne 20 útokov voči Avdijivke a okolitým dedinám.

Najhoršie ruské straty

Rusko pravdepodobne zapojilo časti najmenej ôsmich brigád do boja o dobytie Avdijivky, pričom sily, ktoré tam pôsobia, podľa britskej spravodajskej služby pravdepodobne utrpeli jedny z najhorších ruských strát v tomto roku.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v októbri 2023 (fotografie)

Ukrajinská armáda údajne odrazila ďalších 20 útokov pri Marjinke v Doneckej oblasti a desať ďalších v smere na Kupiansk v Charkovskej oblasti.

Ukrajinské sily pri odrážaní ruských postupov pri Robotyne vykonávali útočné operácie aj na juhu v smere na Melitopoľ, čím „spôsobili straty na živej sile a výstroji“, informoval generálny štáb ukrajinských ozbrojených síl.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, ruský útok, ukrajinské ozbrojené sily, vojna na Ukrajine, Vzdušné sily
Zdroj: SITA.sk – Rusku sa nedarí získať späť stratené pozície pri Kliščijivke, Andrijivke a Robotyne © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií