fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusku sa podľa USA nedarí pripraviť vojakov na účinnú ofenzívu, využíva taktiku infiltrácie a nemá dosť elitných formácií

V najnovšej aktualizácii to tvrdia analytici z amerického Inštitútu pre štúdium vojny (ISW).

Máte tip? napíšte nám mailom

12.2.2023 (SITA.sk) – Ruskej armáde sa za krátky čas nepodarilo pripraviť zmobilizovaných vojakov na efektívne útočné operácie. V najnovšej aktualizácii to tvrdia analytici z amerického Inštitútu pre štúdium vojny (ISW).

Taktické zlyhania okolo Vuhledaru

Nedávne taktické zlyhania okolo Vuhledaru v Doneckej oblasti pravdepodobne ešte viac oslabili presvedčenie ruskej ultranacionalistickej komunity, že ruské sily sú schopné začať rozsiahlu ofenzívu.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Analytici ISW poukázali na to, že ruské vojenské velenie rozmiestňuje svoje najelitnejšie jednotky do oblasti Bachmutu, kde v menších formáciách používa taktiku infiltrácie.

Postup v oblasti Bachmutu

Zdá sa, že táto taktika vedie k výraznému taktickému postupu Ruska v oblasti Bachmutu, ktorý by mohol viesť k operačným ziskom, ak sa ukrajinské sily rozhodnú stiahnuť z Bachmutu. Ruské útočné operácie inde v Doneckej oblasti a pozdĺž línie Svatove – Kreminna však zatiaľ viedli k minimálnym postupom bez operačného významu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Je nepravdepodobné, že by ruská armáda mohla rozšíriť svoj postup v oblasti Bachmutu do širšieho okolia, pretože taktika, ktorú používa v Bachmute, je vhodnejšia skôr pre hustejšie mestské prostredie a ruským silám navyše chýbajú elitné formácie potrebné na vedenie väčšieho útoku týmto spôsobom.

Prečítajte si tiež:
Rusi sa pokúsili opäť zasiahnuť Hadí ostrov, ich bomby sa však zrútili do mora

Viac k témam: analytici, Bachmut, boj v Doneckej oblasti, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Rusku sa podľa USA nedarí pripraviť vojakov na účinnú ofenzívu, využíva taktiku infiltrácie a nemá dosť elitných formácií © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií