Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ruský raketový útok zasiahol energetickú infraštruktúru v šiestich oblastiach Ukrajiny

Podľa ukrajinského ministra energetiky boli zasiahnuté tepelné a vodné elektrárne a tiež infraštruktúra vedenia vysokého napätia.

10.2.2023 (SITA.sk) – Ruský raketový útok proti Ukrajine v piatok zasiahol energetickú infraštruktúru v šiestich regiónoch. Uviedol to ukrajinský minister energetiky Herman Haluščenko.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Podľa jeho slov zasiahnuté boli tepelné a vodné elektrárne a tiež infraštruktúra vedenia vysokého napätia. Haluščenko dodal, že najťažšia situácia je v Zaporožžskej, Charkovskej a Chmeľnyckej oblasti. Informuje o tom portál Kyiv Independent.

Vďaka úspešnej práci síl protivzdušnej obrany a rýchlym technickým opatreniam je možné zachovať integritu energetického systému,“ napísal minister energetiky na komunikačnej platforme Telegram. Poznamenal, že núdzové služby nepretržite pracujú na opravách poškodení.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Charkov, Cherson, energetická infraštruktúra, rusko-ukrajinský konflikt, Záporožie
Zdroj: SITA.sk – Ruský raketový útok zasiahol energetickú infraštruktúru v šiestich oblastiach Ukrajiny © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií