Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ruský systém S-400, ktorý zabil v júni 13 ľudí bol zničený

Pri útoku na centrum mesta ruské sily 27. júna zasiahli reštauráciu plnú ukrajinských vojakov, ktorí tam boli počas osobného voľna.

15.7.2023 (SITA.sk) – Ukrajinská armáda v sobotu oznámila, že zničila ruský raketový systém S-400, ktorý ruskí vojaci v júni použili na úder na mesto Kramatorsk. Podľa operačného severného veliteľstva ukrajinskej armády na úder proti ruskému cieľu použili americký raketomet HIMARS.

„Obranné sily sa pomstili okupantom za bombardovanie Kramatorska,“ uviedlo na komunikačnej platforme Telegram severné veliteľstvo. Informuje o tom web Kyiv Independent.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

V Kramatorsku v júni pri ruskom útoku zomrelo 13 ľudí vrátane troch detí. Pri útoku na centrum mesta ruské sily 27. júna zasiahli reštauráciu plnú ukrajinských vojakov, ktorí tam boli počas osobného voľna. V reštaurácii boli aj žurnalisti a humanitárni pracovníci.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk – Ruský systém S-400, ktorý zabil v júni 13 ľudí bol zničený © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií