Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ruský útok dronmi Šáhid bol neúspešný, škody Ukrajincom nespôsobila ani riadená strela Ch-59

Ukrajinská protivzdušná obrana zneškodnila všetky drony.

29.10.2023 (SITA.sk) – Rusko v noci na nedeľu na Ukrajinu zaútočilo piatimi dronmi Šáhid a riadenou strelou Ch-59. Všetky drony ukrajinská protivzdušná obrana zničila. Informuje o tom web Ukrajinská pravda, ktorý cituje vyjadrenie Vzdušných síl Ukrajiny na komunikačnej platforme Telegram.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Dronmi Rusi zaútočili z oblasti mesta Primorsko-Achtarsk na juhu Ruska a riadenú strelu vypálilo lietadlo Su-34 zo vzdušného priestoru Belgorodskej oblasti. Všetky ruské drony Ukrajinci zlikvidovali v Mykolajivskej, Záporožskej a Chmeľnyckej oblasti. Cieľom riadenej strely Ch-59 bol okres Myrhorod v Poltavskej oblasti, ale podľa predbežných správ nespôsobila straty ani nijaké vážne škody.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v októbri 2023 (fotografie)

Viac k témam: drony Šáhid, Iránske drony, rusko-ukrajinský konflikt, ruský útok, Ukrajinská protiofenzíva
Zdroj: SITA.sk – Ruský útok dronmi Šáhid bol neúspešný, škody Ukrajincom nespôsobila ani riadená strela Ch-59 © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií