Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ruský útok na Doneckú oblasť zabil dvoch civilistov, o život prišlo aj 12-ročné dieťa

Ruská armáda podnikla útok v ranných hodinách riadenou leteckou bombou.

3.6.2024 (SITA.sk) – Dvaja ukrajinskí civilisti prišli o život v dôsledku pondelkového ruského útoku na dedinu Mychajlivka v Doneckej oblasti. Jednou z obetí je 12-ročný chlapec.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Informuje o tom spravodajský web Kyiv Independent, ktorý cituje správu gubernátora oblasti Vadyma Filaškina. Mychajlivka sa nachádza v okrese Pokrovsk, ktorý leží v blízkosti frontovej línie v Doneckej oblasti.

Ruská armáda podnikla útok v ranných hodinách riadenou leteckou bombou. O hodinu a pol neskôr ruské sily podnikli ďalší útok. Poškodených je najmenej päť budov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v júni 2024 (fotografie)

„Zajtra (4. júna) si Ukrajina pripomenie Deň spomienky na deti, ktoré zahynuli v dôsledku ozbrojenej agresie Ruskej federácie proti Ukrajine, a dnes na tento smutný zoznam pribudlo ďalšie meno,“ uviedol Filaškin.

Viac k témam: civilné obete, detské obete, donecká oblasť, ruské útoky, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Ruský útok na Doneckú oblasť zabil dvoch civilistov, o život prišlo aj 12-ročné dieťa © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií