Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ruský útok na Odesu poškodil civilnú infraštruktúru, požiar zachvátil aj Kaštieľ Harryho Pottera (video+foto)

Útok na Odesu si vyžiadal najmenej štyroch mŕtvych, zranil aj spojenca Rusov.

30.4.2024 (SITA.sk) –
Najmenej štyria ľudia zahynuli a ďalších 29 bolo zranených pri pondelňajšom ruskom raketovom útoku na Odesu, ktorý poškodil civilnú infraštruktúru. Referuje o tom web Kyiv Independent s odvolaním sa na štátnu pohotovostnú službu.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ako uviedol gubernátor Odeskej oblasti Oleh Kiper, medzi mŕtvymi sú tri ženy a jeden muž. Medzi zranenými boli dve deti a podľa miestnych úradov bol zabitý aj pes. Psychológovia poskytli na mieste útoku pomoc 63 ľuďom.

Správy médií uviedli, že jedným zo zranených bol Serhij Kivalov, zdiskreditovaný spojenec niekdajšieho proruského prezidenta Viktora Janukovyča, ktorý bol zosadený po protestoch v roku 2014.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v apríli 2024 (fotografie)

Kivalov, bývalý zákonodarca a šéf Ústrednej volebnej komisie, žije v kaštieli, ktorý v dôsledku ruského útoku zachvátil požiar. Tento kaštieľ je miestnym známy ako Kivalovov kaštieľ alebo Kaštieľ Harryho Pottera. Štátna pohotovostná služba informovala, že hasiči likvidovali požiar strechy budovy.

The evening becomes very sad, heart-wrenching???. Thirty-two injured, including a pregnant woman and a young child?four died??️ . In the photo you can see a bench where innocent people were sitting ?#Odesa #RussialsATerroristState pic.twitter.com/H1HSNrSvBH— Antonina A.K??NAFO (@antoninaodessa) April 29, 2024

Viac k témam: Odesa, rusko-ukrajinský konflikt, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk – Ruský útok na Odesu poškodil civilnú infraštruktúru, požiar zachvátil aj Kaštieľ Harryho Pottera (video+foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií