fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ruský útok raketou si vyžiadal desať obetí. Obyvatelia nechcú odísť a čakajú na oslobodenie, aby sa mohli vrátiť domov

Ruská raketa S-300 zasiahla obytný dom vo štvrtok v ranných hodinách.

Máte tip? napíšte nám mailom

4.3.2023 (SITA.sk) – Počet obetí štvrtkového ruského útoku na obytný dom v ukrajinskom meste Zaporižžia stúpol na desať mŕtvych vrátane dieťaťa. Referuje o tom web Kyiv Independent.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ruská raketa S-300 zasiahla obytnú budovu vo štvrtok v ranných hodinách. Zachrániť sa podarilo 11 ľudí, dve mačky a psa. Z ťažko poškodeného obytného domu evakuovali 20 osôb.

Zničený dom je už deviaty, ktorý Rusi v meste zničili. Okrem toho miestna správa prijala a poskytla ubytovanie 200-tisíc vysídleným osobám. Títo ľudia podľa predstaviteľa mesta Anatolija Kurteva nechcú ísť ďalej, pričom všetci čakajú na oslobodenie svojich obcí a na to, aby sa mohli vrátiť domov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Obete, raketa S-300, rusko-ukrajinský konflikt, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk – Ruský útok raketou si vyžiadal desať obetí. Obyvatelia nechcú odísť a čakajú na oslobodenie, aby sa mohli vrátiť domov © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií