fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusov znepokojuje balík britskej vojenskej pomoci, Ukrajine to podľa Peskova skomplikuje situáciu

Nový balík vojenskej pomoci pre Ukrajinu bude obsahovať stovky rakiet protivzdušnej obrany a ďalšie bezpilotné vzdušné systémy.

Máte tip? napíšte nám mailom

15.5.2023 (SITA.sk) – Rusko vníma oznámenie Spojeného kráľovstva o novom balíku vojenskej pomoci pre Ukrajinu „extrémne negatívne“. Ako referuje spravodajský web CNN, povedal to hovorca Kremľa Dmitrij Peskov.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Veľká Británia ašpiruje na to, aby mohla zaujať prvé miesto medzi krajinami, ktoré pokračujú v zásobovaní Ukrajiny zbraňami,” povedal Peskov.

Nový balík pomoci

„Nemôže to mať žiadny významný vplyv na priebeh špeciálnej vojenskej operácie, ale povedie to k ďalšiemu ničeniu a odvetným akciám. Ukrajine to komplikuje situáciu,” dodal.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj sa v pondelok nachádza na návšteve Veľkej Británie. V ostatných dňoch pricestoval i do ďalších európskych mocností, keď zavítal do Talianska, Nemecka a Francúzska.

Podľa vyhlásenia Downing Street britský premiér Rishi Sunak v pondelok oznámi nový balík vojenskej pomoci pre Ukrajinu.

Dodajú aj strely dlhého doletu

Ako sa uvádza vo vyhlásení, bude obsahovať „stovky rakiet protivzdušnej obrany a ďalšie bezpilotné vzdušné systémy vrátane stoviek nových útočných bezpilotných lietadiel s dlhým doletom s dosahom viac ako 200 km“.

Londýn navyše minulý týždeň potvrdil dodanie striel dlhého doletu Ukrajine, aby sa mohla brániť proti ruskej invázii.

Prečítajte si tiež:
Vít Rakušan obhájil post predsedu českého vládneho hnutia Starostovia a nezávislí

Britský minister obrany Ben Wallace pre spravodajskú televíziu CNN označil tento dar za „najlepšiu možnosť, ako sa brániť pred pretrvávajúcou brutalitou Ruska“.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Vojenská pomoc Ukrajine
Zdroj: SITA.sk – Rusov znepokojuje balík britskej vojenskej pomoci, Ukrajine to podľa Peskova skomplikuje situáciu © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií